Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler nedir?

uzun kuyruklu anahtar kelime

anahtar kelime seçimi nasıl yapılmalıdır?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler 3 ve üzeri kelimeden oluşan anahtar kelimelerdir. Kullanıcı ne kadar belirli bir anahtar kelime kullanıyorsa, o kadar harekete yakındır. Bu tür özel aramalar, tüketiciler için satın alma kararına yakın oldukları anlamına gelir ve bu aramaların satışa dönüşme olasılığı çok yüksektir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, araştırmaları sitenize yönlendirmek için mükemmel bir araçtır.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Bulmanın 5 Kolay Yolu

Yüksek rekabet olmadan, geniş kitlelere ulaşmak için çözüm, uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmaktır. Hayali SEO güneş sisteminin üzerinde uçan kuyruklu yıldızlar düşünün.  En popüler anahtar kelimeler de kuyruklu yıldızların başı olsun. (Örneğin, akıllı telefon). Her kuyruklu yıldız “akıllı telefon markaları” gibi daha belirli anahtar kelimelerden oluşan bir kuyruk taşır. Stratejik olarak, doğru uzun kuyruklu anahtar kelimeleri takip etmek, birden çok avantaj sağlayabilir.

Daha düşük hacme sahip oldukları için daha az rekabete sahip olacaklar ve arama motorlarının sonuçlarında, markanızın daha üst sıralara çıkmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca uzun kuyruklu anahtar kelimelerin özgünlüğü, genellikle harekete geçmeye hazır araştırmacıları siteye yönlendirir. Sonuç olarak bu anahtar kelimeler daha fazla geri dönüş oranına sahiptir. Bu nedenle, uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmak sitenizin, kritik karar verme aşamasında hedef kitleler tarafından daha çok keşfedilmesini sağlar.

Eğer müşterilerinizin belirli arama amaçlarını gerçekten anlar ve bu isteklere cevap verirseniz büyük rakipler size engel olamayacaklardır. Ama uzun kuyruklu bir SEO stratejisine ihtiyacınız olduğunu bilmek, işin sadece yarısıdır, bulmanız gereken anahtar kelimeler her zaman bu kadar belirli olmayacaktır. Kullanacağınız uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmak için neler yapabilirsiniz?

İşletmenizi Ön Plana Çıkarabilmek İçin Kullanabileceğiniz Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Bulmak İçin 5 Basit Teknik

  1. Bırakın Google otomatik doldurma önerileri, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri sizin için bulsun

Bu yöntem, gerçekten göründüğü kadar kolay, Google arama çubuğuna, geniş anlamlı bir terim yazın, bu terimle uyuşan ve kullanıcılar tarafından kullanılan popüler uzun kuyruklu anahtar kelimelerden oluşan uzun bir Google otomatik doldurma önerileri listesi göreceksiniz. SEO kampanyanıza ya da işletmenize uyan daha fazla öneri için, bu uzun kuyruklu anahtar kelimeler (ya da size çağrıştırdıklarını) arama çubuğuna yazarak daha fazla uzun kuyruklu anahtar kelime bulabilirsiniz.  Örneğin “akıllı telefon” yazarak, “akıllı telefon markaları”, bu kelimeleri yazarak da “akıllı telefon markaları ve fiyatları” gibi daha da uzun anahtar kelimeler bulunabilir. Google otomatik doldurma önerileri ile her konuda popüler arama terimleri bulabilirsiniz.

uzun kuyruklu anahtar kelimeler

uzun kuyruklu anahtar kelimeler nelerdir?

  1. Google ilgili aramalar bölümünden yararlanın

Otomatik doldurmaya benzer ve yine tamamen ücretsiz bir teknik, Google ilgili aramalar bölümüne bakarak, Google arama motorundan yararlanabilirsiniz. Basitçe bir anahtar kelime yazın ve arama sonuçları sayfasının en altına kaydırın. Birçok uzun kuyruklu anahtar kelime önerisi Google ilgili aramalar bölümünde sizi bekliyor olacak.+

3. Ubersuggest, LSIGrap, Quora ve Answer The Public sitelerinden öneriler alın.

Bu siteler, hedeflediğiniz anahtar kelimeler için uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olacaktır. Ubersuggest, LSIGrap, Quora ve Answer The Public siteleri soru şeklinde uzun kuyruklu anahtar kelime bulmanıza, anahtar kelime sayınızı çoğaltmanıza, görsel bulmanıza, markanıza ilişkin soruları doğrudan cevaplayan içerik yaratmanıza yardımcı olacaktır.

4. Online forum sitelerindeki kullanıcı tartışmalarına göz atın.

Online forum siteleri diğer yöntemlere ek olarak, potansiyel müşterilerinin odaklandığı sorulara ve ilgi alanlarına dair başka bir bakış açısı sunacaktır. Buradaki belirli konulardan ve en çok merak edilen sohbetleri seçerek uzun kuyruklu anahtar kelimeler çıkarabilirsiniz. Bu forum sitelerini bulmak için ”[geniş arama terimi] + forum” yazıp aratarak online forum sitelerini bulabilirsiniz.

5. Anahtar Kelime Zorluk Aracı Kullanın

Hedef terimin, Anahtar Kelime Zorluk Aracına girilmesi, birden çok ilgili anahtar kelimesi sunacak be bunlardan birçoğu uzun kuyruklu anahtar kelimeler olacaktır.

Anahtar kelime zorluğunu kontrol eden araçlar, genellikle hangi uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanacağınıza karar vermenize ve hangi anahtar kelimelerin hedef kitle için daha fazla anlam ifade ettiğini anlamanıza yardımcı olacak ölçümler sunacaktır. Bu ölçümler, orijinal anahtar kelimeyle alaka düzeyini, arama teriminin popülaritesini, üstesinden gelmeniz gereken rekabet seviyesini ve bu anahtar kelime için üstesinden gelmeniz gereken rekabetin sizin rekabet gücünüze uygun olup olmadığını gösterir. Kısacası, Anahtar Kelime Zorluk Aracı size, en uygun anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

uzun kuyruklu anahtar kelime

Yüksek rekabet olmadan, geniş kitlelere ulaşmak için çözüm, uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmaktır. Hayali SEO güneş sisteminin üzerinde uçan kuyruklu yıldızlar düşünün.  En popüler anahtar kelimeler de kuyruklu yıldızların başı olsun. (Örneğin, akıllı telefon). Her kuyruklu yıldız “akıllı telefon markaları” gibi daha belirli anahtar kelimelerden oluşan bir kuyruk taşır.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri SEO başarısına nasıl çevirebilirsiniz?

Öncelikle SEO için, incelemek üzere, hedefleyebileceğiniz uzun kuyruklu anahtar kelimeler için bir aday listesini çıkarın. Listedeki bu anahtar kelimelerin iki koşulu sağlaması gerekecektir.

·         Rekabet edip başarılı olabilmeniz için anahtar kelimelerdeki rekabet düşük olmalı.

·         Zamanınıza değecek kadar popüler ve sıklıkla aranan kelimeler olmalı.

Seçtiğiniz anahtar kelimelerin, doğru anahtar kelimeler olduğundan emin olduktan sonra, her sayfanın arama motoru sonuçlarında en üst düzeye çıkması için bu anahtar kelimeleri içeriklerinize ekleyin ve en iyi SEO uygulamalarını takip edin.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için;

·İçeriğin yazı başlığında ve meta başlıkta

·Sayfanın SEO meta tanımında

·İçeriğin ilk paragrafında

·İçerik boyunca doğallık (%2 civarı anahtar kelime yoğunluğu)

·En az bir alt başlıkta

·çeriğin sonuna yakın bir kısımda

·İçerikteki bir resim için resim alt etiketinde

Uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanan, ne istediğini bilen ve müşteriye dönüştürülmeye hazır hedef olan bu kitleye ulaşmak için, odaklanmış içerik sunan çeşitli SEO stratejilerini takip etmek akıllıca olacaktır.

 

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum