Sorunuz mu var?

Herhangi bir sorunuz varsa aşağıya sorabilir veya aradığınızı kategoriye tıklayabilirsiniz!

Site Mimarisi Nedir?

Site Mimarisi Nasıl Olmalıdır?

Site mimarisi, kullanıcıların web sitesinde yer almış olan içeriklere kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan yapılandırmaların tamamıdır.

Web site mimarisinde odak noktanız kullanıcılar olması gerekmektedir . Kullanıcıların içeriklere ve istedikleri aradıkları bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilecek bir site mimarisi oluşturmanız gerekli olmaktadır. Kullanıcı deneyimi ile doğrudan alakası olan site mimarisi kullanıcı odaklı bir şekilde geliştirildiğinde kullanıcı deneyiminde yükseltme sağlanır. Bu sebepten dolayı site mimarinizin geliştirilmesi oldukça  önemlidir.

Kullanıcı deneyiminin 2019’da daha çok ön plana çıktığını göz önünde bulundurduğunuz da bir site için site mimarisinin ne kadar önemli olduğunu anlamak zor olmayacaktır. Çünkü site mimarisi kullanıcı odaklı olarak geliştirildiğinde kullanıcı deneyimini yükseltici bir etki yaratacaktır.

Site Mimarisi,Site Mimarisi nedir,Site Mimarisi nasıl geliştirilir

Site Mimarisi nasıl geliştirilir

Site mimarisi kullanıcı odaklı bir şekilde geliştirildiğinde kullanıcılar sitenizde daha fazla vakit geçirecektir. Çünkü sayfalar arasında geçişleri ve aradıkları bilgiye ulaşmaları kolaylaşmış olacaktır. Bu durumda kullanıcı deneyimi üzerinde olumlu etki yaratacak ve hemen çıkma oranı düşecektir. Tüm bunlarla birlikte arama motorları sitenizin kullanıcı dostu bir site olduğunu düşündüğü için arama sonuçlarında sıralamalarınızda artış gözlenecektir. Bir diğer açıdan değerlendirecek olursa site mimarisi hatasız bir şekilde oluşturulduğunda arama motoru botları sitenizi ve içeriklerinizi çok daha kolay bir şekilde tarayacaktır.

Site mimarisi, kullanıcıların internet adresi üzerinde yer alan içeriklere kolay bir biçimde ulaşmasını sağlayan sistemlerden biridir.

Web mimarisi üzerinde odak noktanız kullanıcılardır. Kullanıcıların içerik durumlarına ve aradıkları bilgilere çok daha kolay ulaşabilecek bir site mimarisi yapması son derece değerlidir.

Kullanıcı deneyimleri ile beraber doğrudan ilişkili bulunan site mimarisi doğru yapıldığı zaman kullanıcı deneyimini yükselmektedir. Bu yüzden site mimarinizin geliştirilmesi internet adresiniz için önemli bir konu olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir