SEO,SEO Nedir,seo açılımı,seo nasıl yapılır

SEO Nedir?

SEO” (Search Engine Optimization), kısaltılmış şeklidir. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenleme işlemidir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırırlır.

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak açıklayabiliriz. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve bu sebepten dolayı ise site ziyaretçi sayısının arttırılmasına denilir.

SEO Açılımı Nedir?

izmir Seo, Seo Ajansı, Seo danışmanı, Seo danışmanlığı, Seo firması, Seo uzmanı
izmir Seo, Seo Ajansı, Seo danışmanı, Seo danışmanlığı, Seo firması, Seo uzmanı

SEO’nun açılımı: Search Engine Optimization. İngilizce kelimelerin kısaltılması olan SEO’nun Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu olarak açıklanır. SEO’nun kısa ve kesin olarak tanımını yapmak gerekirse, web sitelerinin Google arama motorunda yükselmesi, doğal olarak trafik artışı sağlaması için yapılan çalışmalara verilen isimdir.

SEO Nasıl Yapılır ?

Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Fakat üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olur. Kısaca açıklayacak olursak  sitenizi popüler ve güncel hale getirmek için yapmış olduğunuz bütün tanıtım ve reklamların sonucu olarak sitenizin  üst sıralara yükselmesi sağlanmaktadır.

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha doğal ve sağlam bir yapı ile eşleşmektedir.

Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına direkt olarak yansıtılır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir