Google her yıl trilyonlarca arama yapıyor ve bu sorguların% 15’i Google tarafından daha önce hiç görülmedi.

Bugün Google, kullanıcılar tarafından günlük olarak yapılan Google aramalarının yüzde 15’inin daha önce hiç görülmediğini doğruladı . Google bunu 2013’te geri söyledi ve şimdi Google’ın bu sabah Proje Baykuş’u açıkladığı şekliyle bu ölçümü yeniden düzenledi .

Google şunu yazdı:

google, google arama sonuçları,,google aramaları,seo
google arama sonuçları

Google’da her yıl trilyonlarca arama var. Aslında, her gün gördüğümüz aramaların yüzde 15’i yeni – bu, insanlara sorgularına en iyi yanıtları geniş bir çeşitlilikte meşru kaynaklardan sunmak için yapmamız gereken her zaman daha fazla şey olduğu anlamına geliyor. Arama sonuçlarımız hiçbir zaman mükemmel olmamakla birlikte, güveninizi korumak ve ürünlerimizin herkes için faydalı olmaya devam etmesini sağlamak için her zaman olduğu gibi kararlıyız.

Geçen yıl, Google bize yılda 2 trilyondan fazla arama yaptıklarını söyledi . 2012’de Google yılda 1.2 trilyon arama yaptıklarını iddia etti. Google, bugün Google’da her yıl yapılan aramaların “trilyonlarca” yapıldığını söyleyerek daha belirgin bir rakam vermedi.

Google, Google’ın gördüğü sorguların yüzde 15’inin yepyeni olduğunu belirtti ve bu nedenle aramanın genel olarak zor olduğunu belirtti. 2007’de bu rakam yüzde 20 ila 25’e yakındı..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz