Sorunuz mu var?

Herhangi bir sorunuz varsa aşağıya sorabilir veya aradığınızı kategoriye tıklayabilirsiniz!

Arama Motorlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

SEO, Web Sitesi, Web Sitesi İçeriği, Web Sitesi Optimizasyonu, Arama Motoru, Arama Motorları, Web Sitesinin İçeriği, Google, Kötü Sıralama,

Arama Motorlarını etkileyen faktörler vardır. Bu faktörleri dikkate alarak bir web sitesinin arama motorlarında nasıl sıralandığını belirler.

Birçok kişi, büyük arama motorlarının, hangi web sitelerinin anahtar kelime aramaları için en iyi olduğunu belirlemek için web sitelerini nasıl sıraladığını merak eder. Bu, özellikle çevrimiçi pazarlamaya yeni başlayanların şaşırtıcı bulduğu bir şeydir. Arama motoru optimizasyonu  (SEO) yöntemleri ile bir web sitesinin sıralamasını artırmak için cevap  her zaman tam olarak net değildir, fakat önemli bir ölçüde web sitelerinin sıralamasını etkilediği bilinen birden fazla faktör vardır. Arama motoru optimizasyonunu artırmak ve web sitesinin içeriğini, mimarisini ve bağlantı popülerliğini içerecek şekilde büyük arama motorlarındaki web sitelerinin sıralamasını etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Hatta tam olarak arama motoru yenilikleri önceden devam  anahtar kelime aramaları için uygundur. Web sitelerinin motoru, optimizasyonu ve kararlılık aramak için çeşitli anahtar faktörler almıştır.

Web sitesinin içeriği

SEO, Web Sitesi, Web Sitesi İçeriği, Web Sitesi Optimizasyonu, Arama Motoru, Arama Motorları, Web Sitesinin İçeriği, Google, Kötü Sıralama,

bir web sitesinin yüksek sıralaması, sitesinin belirli anahtar kelimeleri aracılığıyla alakalı olduğunun kesin bir onay işaretidir.

Eski “İçerik kraldır” demesi hiç bir zaman fazla vurgulanamaz. Bir web sitesinin içeriği şüphesiz bir web sitesinin arama motorları tarafından sıralamasını belirleyen bir faktördür. Aslında, arama motorları web’ de kaliteli içeriği ödüllendirmek amacıyla sürekli olarak yeni ve çeşitli teknolojiler geliştirmektedir. Bir web sitesindeki içerik kalitesi ne kadar yüksek olursa, web sitesi arama motorları tarafından o kadar yüksek olacaktır. Buna karşılık, bir web sitesinin yüksek sıralaması, sitesinin belirli anahtar kelimeleri aracılığıyla alakalı olduğunun kesin bir onay işaretidir.

Web sitesinin içeriğinde, arama motorları tarafından web sitelerinin anahtar kelime aramaları için alaka düzeyini değerlendirirken dikkate alınan kelimeler arasında, web sitelerindeki başlıklar, sayfa başlıkları, biçimlendirilmiş metinler ve web sitesindeki bağlantılar, web sitelerinin URL’leri ve web sitelerindeki sayfa içeriği yer alır. Bu tür içerikler, arama motorlarının anahtar kelime aramaları için yüksek sıralamayı hak eden web siteleri kurmasına yardımcı olur. Bu sebeple, bir web sitesi arama motoru optimizasyonu ile yüksek sırada olmak için, oldukça fazla çeşitli oranlarda web sitelerinin sıralamasını etkilediğinden, içeriğin bu yönleri iyi bir denge sürdürmek çok önemlidir.

Web sitesinin içeriği hakkında daha fazla bilgi

SEO, Web Sitesi, Web Sitesi İçeriği, Web Sitesi Optimizasyonu, Arama Motoru, Arama Motorları, Web Sitesinin İçeriği, Google, Kötü Sıralama,

bir web sitesinin içeriğinin özgünlüğü, anahtar kelime aramaları için web sitesinin uygun bir sıralamasını oluşturmak ve sürdürmek için çok önemlidir.

Bir web sitesinin sayfasındaki anahtar kelimelerin doğru dengesi genellikle web sitesinin içeriğinde yüzde dört veya yüzde beş arasında olmalıdır. Bu, web sitesinin anahtar kelime aramaları için olabildiğince yüksek sıralama olasılığını artırmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, anahtar kelime bir web sitesinin URL’sine, web sitesinin sayfa başlığına ve web sitesinin başlığına eklenirse, web sitesi arama motorları tarafından uygun sıralama şansını artırır. Arama motorlarının yalnızca bir web sayfasının açıklamasını gösteren etiketlere baktığı önceki teknolojilerden farklı olarak, bugün büyük arama motorları tarafından kullanılan arama motoru teknolojisi, web sitesinin anahtar kelime aramaları için uygun içeriğe daha yakından bakmak için büyük etiketlerin önüne geçmektedir.

Bu sebeple, bir web sitesinin içeriğinin özgünlüğü, anahtar kelime aramaları için web sitesinin uygun bir sıralamasını oluşturmak ve sürdürmek için çok önemlidir. Daha bir web sitesinin arama motoru arama sıralamasında şansını artırmak için, cesur anahtar kelimeler her zaman olmasa da bazen yardımcı olabilir. Bu, bir web sitesinin, anahtar kelime aramaları için iyi olduğuna ikna edici bir biçimde  uzun bir yol olan düzgün bir şekilde tutulduğunu gösterir.

Web sitesinin videoları ve SERP sıralamaları

SEO, Web Sitesi, Web Sitesi İçeriği, Web Sitesi Optimizasyonu, Arama Motoru, Arama Motorları, Web Sitesinin İçeriği, Google, Kötü Sıralama,

Videoların günümüzde ayrıcalıklı bir içerik olmasının sebeplerinden biri, kısa ya da özlü bir şekilde büyük miktarda bilgi sunma konusunda çok iyi olmalarıdır. Bir resim bin kelimeye bedeldir, hepimiz biliyoruz ve bu mantığa göre, yaklaşık 600 milyon metin olan bir dakikalık videoda yaklaşık 1.8 milyon kelime iletişim kurabiliyoruz.

SEO bakımından bu çok önemli. Ziyaretçinizin “kalma süresi” ya da oturumu ne kadar uzun olursa, videonuzun değerini ve barındırdığı web sayfasının güvenilirliğini görmek için Google gibi arama motorlarına sahip olma şansınız o kadar artar ve sonuç olarak sayfaya daha yüksek bir sıralama kazandırır.

Google‘a videonuz hakkında metinsel bilgi sunmanın hemen yanı sıra, çekici bir küçük resme sahip olması gerekir.

Web sitesinin mimarisi

SEO, Web Sitesi, Web Sitesi İçeriği, Web Sitesi Optimizasyonu, Arama Motoru, Arama Motorları, Web Sitesinin İçeriği, Google, Kötü Sıralama,

Yeni içerik yönetimi teknolojileri, bir web sitesinin içeriğini büyük arama motorları tarafından kolayca okunabilir biçime getirir.

Bir web sitesinin mimarisi, web sitesinin içeriği yalnızca uygun olmadığını sağlamalıdır, fakat içerik okunması kolay olduğunu. Bu bir web sitesi mimarisi düzgün bir web sitesinin içeriğine arama motoru optimizasyonu (SEO) sağlamak için muhafaza edilmesi gereken bir numaralı nedenidir. Başka bir deyişle, web sitesinin mimarisi, arama motorlarının sitenin içeriğini okumasını kolaylaştıran çok iyi biçimlendirilmiş kodlara sahip olmalıdır. Kodların iyi kodlanmaması, arama motorlarının tamamen bir web sitesinin içeriğini kaçırmasına neden olabilir, bu da arama motorları tarafından kötü sıralama anlamına gelir.

Bu sebeple, web siteleri eski içerik yönetim sistemlerinden vazgeçmeli ve URL yeniden yazma teknolojilerini kullanan daha yeni, daha gelişmiş kodlama sistemlerini kullanmalıdır. Yeni içerik yönetimi teknolojileri, bir web sitesinin içeriğini büyük arama motorları tarafından kolayca okunabilir biçime getirir. Bu, web sitesini arama motorları tarafından daha görünür hale getirir. Ayrıca, web sitesi kolayca engelli insanlar tarafından okunabilir hale getirmek de bir web sitesi büyük arama motorlarında yüksek sıralaması şansını oldukça fazla bir şekilde artırır.

Web sitesinin bağlantı popülerliği

SEO, Web Sitesi, Web Sitesi İçeriği, Web Sitesi Optimizasyonu, Arama Motoru, Arama Motorları, Web Sitesinin İçeriği, Google, Kötü Sıralama,

Web sitesinin sıralamasını belirlemek sadece SEO faktörleri değildir, ama kesinlikle önemli arama motorları tarafından web sitesinin sıralamasını etkileyen tanınmış faktörler arasındadır.

Söylemeye gerek yok, bir web sitesinin popülaritesi, anahtar kelime aramaları için ne kadar ilgili ve alakalı olduğunun iyi bir göstergesidir. Trafiği yüksek bir web sitesi, web sitesinin belirli anahtar kelimeler için alakalı bilgiler içerdiğini gösterir. Bu sebeple, bir web sitesinin popülaritesi arama motorları bakımından bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için alaka düzeyini belirlemek için bir kriter olarak kullanılır. Google, özellikle web sitelerini sıralamak için bu kriteri kullanan büyük arama motoruna örnektir.

Birçok arama motoru, bir web sitesinin popülerliğini belirlemek için diğer web sitelerindeki web sitelerinin gelen bağlantılarını da kullanır. Bir web sitesine bir referans ya da bağlantı başka bir web sitesi içinde yapıldığında, arama motorları bu web sitesi için “güven oyu” olarak değerlendirir.

Bu, yönlendirilen bağlantının belirli bir anahtar kelime aramasıyla alakalı olduğunun bir göstergesi haline gelir. Sonuç olarak, bir web sitesine bu tür gelen referanslar bir dereceye kadar arama motorları tarafından bir web sitesinin sıralamasını belirlemek için kullanılır.

Bu faktörler belli ki  bir web sitesinin sıralamasını belirlemek sadece SEO faktörleri değildir, ama kesinlikle önemli arama motorları tarafından web sitesinin sıralamasını etkileyen tanınmış faktörler arasındadır. Bu nedenle, bu faktörleri göz önünde bulundurarak insanlar web sitelerinin sıralamasını önemli ölçüde optimize en iyi şansı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir