Google, 1.653 lansman, 9.800 canlı trafik deneyimi, 18.015 yan yana deneme ve 130.362 arama kalitesi testiyle meşguldü

Google , Google’ın arama çabalarını açıklamak amacıyla 2013 yılında başlattıkları site olan Nasıl Arama Çalışması sitesini yeniledi . Google, geçen yıl yaptıkları çeşitli Google arama çalışmalarına, kaç test yaptıklarını ve çeşitli arama denemeleri kümelerinin etrafındaki çeşitli sayılara bazı yeni ölçümler ekledi.

Site, Google’ın geçen yıl 9.800 canlı trafik denemesi, 18.015 yan yana deneme ve 130.362 arama kalitesi testine göre 1.653 yeni arama değişikliği başlattığını paylaşıyor.

google, google arama sonuçları,,google aramaları,seo
google arama sonuçları

Gördüğünüz gibi, Google’ın gerçekten denediklerinin yalnızca küçük bir yüzdesi yayınlanıyor, ancak tek bir yılda aramada 1.600’den fazla yeni değişiklik başlatmak büyük. Aslında, 1.600 değişikliğin kaç tanesinin kullanıcı arayüzü değişikliklerine karşı yeni özellik değişikliklerine karşı algoritma veya sıralama değişikliklerine göre olduğunu tam olarak bilmemekteyiz. Google’ın bu ayrıntıları paylaşacağını bilemiyoruz.

Yaptığımız şey, arama yapanların yalnızca yüzde birinin 9,800 canlı trafik denemesinin bir parçası olduğu ve muhtemelen çoğunu kapsadığı halde , bu denemelerin çoğunu kaçırdığımızdan eminim.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz