Sorunuz mu var?

Herhangi bir sorunuz varsa aşağıya sorabilir veya aradığınızı kategoriye tıklayabilirsiniz!

Google Adwords İpuçları

Google Adwords,Google Adwords İpuçları,Google Adwords İpuçları nelerdir,google adwords hakkında,google adwords hizmeti

Google Adwords İpuçları

Günümüzde, İnternet’in güncelliği ile müşteriler satın almadan önce bilgi, ürün, hizmet veya indirim aramak için internette dolaşıyor. Herhangi biri, teklifinizi arayacak potansiyel müşteriniz olabilir. İş yapıyorsanız, Google’ın ilk sayfasında bulunmak istiyorsanız dijital pazardaki fırsatlardan faydalanmanız gerekir.

Google,günümüze  göre, en popüler arama motorudur ve bütün bu işletmeleri için birden fazla  avantaj sunmaktadır ve ürünlerinden biri Google AdWords. Google AdWords, reklamverenlerin Google’ın arama sonuçlarında görünmeleri için belirli anahtar kelimeleri kullanarak tıklanabilir reklamlarını teklif ettiği en etkili reklam sistemidir.

Google AdWords’ün size sunmuş olduğu hizmetler;

Hedeflenen erişim

Artık Google’da arama yapan kişilere yönelik reklam vermeyi sağlayabilirsiniz. Hatta, Google’ın arama sonuçlarında zaten görünüyorsanız, AdWords, Google’da yeni hedef kitleleri ve reklamcılık ağımızı hedeflemenize yardımcı olabilir

Ölçülebilir değer

Minimum harcama gerekliliği veya zaman şartı  yoktur. Ayrıca, tıklama başı maliyet seçeneği ile  sadece reklamlarınız tıklandığında borçlandırılırsınız. Buda, bütçenizin sadece size yeni müşteri adayları kazanmak için kullanılacağı anlamına gelmektedir.

Maliyetler konusunda endişeniz varsa merak etmeyin. AdWords, harcamalarınız üzerinde tam kontrol sağlamasını sunar.

Daha fazla denetim

İstediğiniz sonuçları alana kadar reklamlarınızı düzenleyip bütçenizde ayarlama yapabilirsiniz. Ayrıca, birçok reklam şeklini  görüntüleyebilir, hatta reklamlarınızı belirli dillere ve coğrafi bölgelere  göre hedeflenmesini sağlayabilirsiniz.

Bütçenizi belirleyin

Minimum harcama zorunluluğu yoktur; AdWords için ödediğiniz tutarını kendiniz  belirlersiniz. Öernek vericek olursak , reklamınıza on TL’lik bir günlük bütçe ve her tıklama için yirmi  kuruşluk bir maksimum maliyet belirmelesi sağlayabilirsiniz.

Denemenizde fayda olan  Google Adwords ipuçları:

Google Adwords,Google Adwords İpuçları,Google Adwords İpuçları nelerdir,google adwords hakkında,google adwords hizmeti

Google Adwords,Google Adwords İpuçları,Google Adwords İpuçları nelerdir,google adwords hakkında,google adwords hizmeti

Cihaz Bazlı Açık Arttırmayı Kullanın

Özellikle mobil ve masaüstü açık arttırmaları edindiğiniz dönüşüm oranı, tıklama başı maliyetleri göz önüne alarak optimize etmelisiniz

 

 

 RLSA ile Hedefleyemediğiniz Kelimeleri hedeflemesini sağlayın

Sadece bayan ayakkabı sattığınızı düşünün. Performans ve bilinmezlikden dolayı “ayakkabı”, “ayakkabı al” şeklinde cinsiyeti belli olmayan kelimelerin hedeflenmesini sağlayamazsınız. Fakat RLSA yani arama reklamlarında yeniden pazarlama listelerini kullanarak bu şekilde kelimeleri hedeflemesini yapabilirsiniz.

 Lokasyon Bazı Açık Arttırmayı Kullanın

Hedef tanımlaması yapıyor veya bir e-ticaret kampanyası yapıyorsanız, kesinlikle  dönüşüm oranı metriğiyle birlikte lokasyon bazlı açık arttırmaları kullanın. Google Analytics veya başka bir web analiz aracılığıyla mevcut datanızı analiz edebilir ve teklifleri buna göre ayarlama yapabilirsiniz

 Farklı Dil Seçeneklerini Test Edin

Özellikle çok fazla dil konuşulan bir yeri hedefliyorsanız, tek dil hedeflemesinden kaçınıp konuşulan diğer dilleri de hedeflemeniz sizin için yararlı olacaktır bunu  test edin. Hedeflediğiniz sektöre göre Türkiye için İngilizce, Almanca ve Arapça’yı test etmenizi önermektey,z. Özellikle İnşaat kampanyalarında Arapça mutlaka test edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir