Sorunuz mu var?

Herhangi bir sorunuz varsa aşağıya sorabilir veya aradığınızı kategoriye tıklayabilirsiniz!

Google mobil endekslemesi

Google Mobil endekslemesi,google,amp,google mobil endeksleme nedir,seo,mobil ilk dizinleme,ilk mobil dizinleme

Google artık cihazların web’i nasıl taradığını temel alan mobil bir  endeks kullanıyor.

Google Mobil Endeksleme Nedir?

Bütün  cihazlarda arama yapabilen kullanıcılar için en iyi deneyimi sunma çabası taşıyan bu yöntem mobil cihazlar için dizine ekleme Googlebot’un bir sayfanın sadece mobil sürümünü tarayarak,dizine ekleyeceği anlamına gelir.

Bu, Googlebot  günlüklerinde çok daha fazla bir trafikle karşı karşıya kalabileceğiniz anlamına gelmektedir. Ayrıca, bu snippet’lerin Google Arama sonuçlarında da içeriğinizin mobil sürümünden oluşturulduğunu görebilirsiniz.

Google Mobil endekslemesi,google,amp,google mobil endeksleme nedir,seo,mobil ilk dizinleme,ilk mobil dizinleme

Google Mobil endekslemesi,google,amp,google mobil endeksleme nedir,seo,mobil ilk dizinleme,ilk mobil dizinleme

Göründüğü kadar endişe verici olan bu durum Google’da aynı  değildir. Google ,  mobil sitelerde sıralama yapmak için bir sitenin masaüstü sürümünü kullandığını, bununla birlikte herhangi bir büyük tutarsızlığı kontrol etmek için ikisini karşılaştırdığını doğrulamıştı (örnek vericek olursak, yalnızca yüksek sıralama hedefi ile spam amaçlı bir masaüstü web sitesi oluşturan kullanıcılar ).

Geçtiğimiz  yıllarda, masaüstü sayfalarının , gelecek mobil ilk dizinde belirli durumlarda AMP‘ye ( Hızlandırılmış Mobil Sayfalar ) göre sıralanabileceği ortaya çıktı .

Google Site Sahiplerini Bilgilendiriyor

Google, ilk mobil endeksleme sürecinin başladığının duyurulmasından bu yana ilk kez, SEO’lar ve web sitesi sahiplerine sitelerinin ‘mobil ilk dizinlemeye’ geçirilmeleriyle alakalı Google arama konsolu aracılığıyla bilgilendirmede bulundu.

Google ‘ilk mobil endeksleme’güncellemesi sonrasında web sitesine ait olan kişileri bilgilendiriyor

Mobil öncelikli endeksleme ile beraber  siteler bundan sonra mobil uyumluluğa daha fazla önem vermek zorunda kalacak. Çünkü, internet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu sitelere mobil cihazlarından giriş yapmaktadır  ve zamanlarının bir  çoğunu mobilde harcamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir